menu close menu

Jak wybrać odpowiedni suplement diety na odchudzanie ?

W dzisiejszym poście opowiem Państwu w jaki sposób odpowiednio dobrać suplement diety,który będzie zarówno bezpieczny jak i przyniesie oczekiwany efekt.

Jak zdajecie sobie sprawę na rynku polskim jest bardzo wiele preparatów,których opis świadczy o rewelacyjnych właściwościach odchudzających . Nie będę tutaj wymieniał konkretnych marek ale każdy wie że bardzo trudno obecnie znaleźć suplement,którego działanie udowodniono naukowo. Z tego tez powodu zakup preparatu na odchudzanie powinien być poprzedzony szczegółową analizą,która powinna dotyczyć :

  • składu produktu,

  • opinii na jego temat,

  • ceny,

  • szczegółowości opisu dostarczonego przez producenta,

  • rozpoznawalności marki.

Odpowiednia zawartość aktywnych składników w dużej mierze warunkuje o sukcesie danego specyfiku . Często dany preparat reklamowany jest jako „najmocniejszy suplement diety na rynku” lub z „unikalną recepturą” a rzeczywistość okazuje się inna. Można to w dużej mierze wyjaśnić na przykładzie suplementu diety jakim jest magnez.

Suplementy diety zawierające magnez charakteryzują się stosunkowo różna wchłanialnością. Możemy wyróżnić tlenki magnezu,która są przyswajalne jedynie w 20%. Z tego powodu zakup tego typu preparatów mija się z celem. Dużo lepszym wyborem jest mleczan magnezu lub chlorek magnezu i właśnie tego typu preparatów powinniśmy szukać. To samo jest w przypadku suplementów odchudzających. Należy wiec uważnie czytać opis aby dostrzec z czego się składa dany produkt aby móc wybrać ten najlepszy.

Kolejnym krokiem w analizie przydatności danego preparatu są opinie na jego temat. Można je znaleźć zarówno na portalach poświęconych danemu zagadnieniu czy też na forach internetowych. W typ przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na komentarze pisane na zamówienie jak i działania nieuczciwej konkurencji,która próbuje zaszkodzić producentom. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku suplementu na odchudzanie o nazwie kankusta duo forte.

Preparat ten oparty o pokrzywę indyjska w szybkim okresie zyskał zainteresowanie klientów. Niestety nieuczciwa konkurencja próbuje pisać na jego temat negatywne komentarze,promując w ten sposób swój produkt african mango. Czytając wiec komentarze w sieci warto przeanalizować czy na pewno są one prawdziwe.

Następnym,być może najważniejszym czynnikiem jest cena. Większość osób zwraca na nią szczególną uwagę co często prowadzi do wyboru nieodpowiedniego produktu. Wysoka cena nie świadczy zawsze o wysokiej jakości a niska o złym produkcie. Często cena jest zbiorem kosztów za reklamę,marketing i reputacje marki a nie świadczy o jakości. Z mojego doświadczenia najlepiej wybierać produkty,które posiadają umiarkowaną cenę i nie są ani zbyt drogie ani zbyt tanie.

Opis a w szczególności jego wyczerpujący charakter świadczy w dużej mierze o profesjonalności producenta danego wyrobu. Jeśli firma produkująca suplement jest w stanie w sposób jasny i klarowny opisać jego skład i zawartość a także ewentualnie skutki uboczne to istnieje duża szansa że suplementacja tym preparatem odniesie zamierzony skutek .

W przypadku znajomości marki musimy być szczególnie ostrożni. Firma,które istnieje od kilku czy kilkunastu lat na rynku w pewnym stopniu gwarantuje nam że ich produkty spełniać będą określoną jakość lecz nie zawsze tak jest. Dlatego trzeba bacznie sprawdzać,testować i obcerować co inni sądzą o danym produkcie. Marketing face to face może być najlepszym źródłem informacji o produkcie. Dlatego też polecam kontaktować się z znajomymi,pisać na forach i portalach aby dowiedzieć się jak najwiecej na interesujący Was temat.